lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3389 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

MZSR: Lekári dnes rokovali s I. Uhliarikom, v hromadných výpovediach pokračujú-2

Bratislava 5. októbra (TASR) - Lekári budú aj naďalej pokračovať v akcii hromadných výpovedí, prostredníctvom ktorých chcú dosiahnuť realizáciu svojich požiadaviek. Po dnešnom rokovaní s ministrom zdravotníctva Ivanom Uhliarikom to vyhlásil šéf Lekárskeho odborového združenia Marian Kollár. Poznamenal, že ministerstvo má záujem veci riešiť, ale čas pracuje proti.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekárske odbory začali rokovania s politickými stranami, prvý bol Smer

Bratislava 9. novembra (TASR) - Lekárski odborári začali dnes po utorkovom (8.11.) rokovaní s premiérkou Ivetou Radičovou sériu stretnutí s predsedami parlamentných strán. Prvé sa uskutočnilo so Smerom-SD, ďalšie stretnutia sú v štádiu dohodovania termínov. "Napriek stretnutiam s predstaviteľmi politických strán my si naďalej stojíme za tým, že naša kampaň je apolitická a nechceme, aby sa téma...

Lekarne.sk

České ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že ho Slovensko požiadalo o lekárov

Bratislava/Praha 29. novembra (TASR) - České ministerstvo zdravotníctva dostalo v pondelok (28.11.) popoludní písomnú žiadosť slovenského ministra zdravotníctva o možnú spoluprácu pri poskytnutí ľudských zdrojov. TASR o tom dnes informoval riaditeľ komunikačného odboru českého ministerstva zdravotníctva Vlastimil Sršeň. Obaja ministri v pondelok aj krátko telefonicky hovorili.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekári z FNsP v Prešove podpisujú nové zmluvy a vracajú sa na oddelenia

Prešov 7. decembra (TASR) – Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove (FNsP) oddnes pracuje v riadnom režime. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková. Do 30. novembra oficiálne pracovalo v nemocnici 336 lekárov, 171 dalo k 1. októbru výpoveď, pričom 36 do konca novembra výpoveď stiahlo.

Lekarne.sk

MŽP: V rezorte ŽP tiekla (opäť) krv

Bratislava 13. januára (TASR) - Darovať to najcennejšie čo v sebe máme – krv. S týmto mottom zorganizovala dnes rezortná organizácia ministerstva životného prostredia – Vodohospodárska výstavba - odber krvi priamo v priestoroch podniku. Humanitárnu akciu rezortu životného prostredia svojou aktívnou účasťou podporilo aj Bratislavské regionálne a ochranárske združenie BROZ.