lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3389 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

USA: Ak nemáte 18, v Kalifornii máte vstup do solária zakázaný

Sacramento 10. októbra (TASR) - Kalifornské dievčatá, ktoré snívajú o slnkom vybozkávanej pokožke ako o nej spieva Katy Perry vo svojom hite California Gurls, si budú musieť počkať aspoň do osemnástky. Prinajmenšom čo sa týka opaľovania v soláriách. Kalifornský guvernér Jerry Brown totiž v nedeľu oznámil, že podpísal zákon zakazujúci osobám do 18 rokov opaľovanie v soláriách.

Lekarne.sk

V nemocnici v maďarskom Zalaegerszegu obnovili liečbu onkologických pacientov

Zalaegerszeg/Budapešť 11. novembra (TASR) – Liečba onkologických pacientov v Župnej nemocnici v maďarskom Zalaegerzsegu, ktorú začiatkom týždňa museli prerušiť pre nedostatok dôležitých liekov, môže pokračovať. Zdravotnícke zariadenie totiž dnes dostalo chýbajúci preparát a neodkladne začalo s postupným oslovovaním chorých. Podľa nemocničných zdrojov chýbal prípravok 5-fluor-uracil, ktorý je ...

Lekarne.sk

TRENČÍN: Vo FN stiahli výpovede desiatky lekárov, núdzový stav zatiaľ nevyužili

Trenčín 30. novembra (TASR) – Vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trenčíne stiahlo už výpovede okolo 90 lekárov z pôvodných 144, ktorí dali výpovede. Ďalší avizujú ich stiahnutie v priebehu dnešného dňa. TASR o tom informovala námestníčka riaditeľa FN Terézia Drobná.

Lekarne.sk

M.KOLLÁR:Pre lekárov znamenal protest to, čo rok 1989 pre občanov Československa

Bratislava 9. decembra (TASR) - Pre lekárov bola protestná akcia asi taká významná, ako bol rok 1989 pre občanov Československa. V ďakovnom liste lekárom to napísal predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Marian Kollár. "Tento rezort vinou politikov celý ten čas Nežná revolúcia akoby obišla.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: V medzinárodnej databáze pupočníkovej krvi je vyše 1700 jednotiek zo SR

Bratislava 18. januára (TASR) - Podmienky pre zaradenie do medzinárodnej databázy BMDW splnilo doteraz 1737 jednotiek pupočníkovej krvi v slovenskej verejnej banke. Táto celosvetová výmenná sieť vyhodnotila pupočníkovú krv zo slovenskej verejnej banky opäť ako najkvalitnejšiu na svete. Dôvodom je najvyšší priemerný počet buniek, čo je najdôležitejší parameter pri vyhľadávaní pupočníkovej krvi ...