lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3389 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Pre teplo skolabovalo v piatok na Slovensku 93 ľudí

Bratislava 27. júla (TASR) - V piatok (26.7.) skolabovalo na Slovensku pre vysoké teploty 93 ľudí. Päťdesiat z nich museli záchranári previesť do nemocnice. TASR informoval Boris Chmel z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR. "Včera skolabovalo 46 žien, 45 mužov a 2 deti," uviedol Chmel s tým, že je to menej ako na začiatku týždňa.

Lekarne.sk

MONITOR: Katalógová firma sa snaží z lekárov vytiahnuť stovky eur

Bratislava 23. septembra (TASR) - Eseročka Choice one z Drietomy ponúka lekárom zápis do národného zdravotného registra. Tí s predstavou, že ide o štátnu inštitúciu, súhlasia. Z omylu ich však vyvedie faktúra na 264 eur, po nezaplatení ktorej nasledujú upomienky a vyhrážky.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Ružinovská kvapka krvi pomôže chorým deťom

Bratislava 7. septembra (TASR) - Druhý ročník Ružinovskej kvapky krvi si dal do vienka pomoc deťom trpiacim na onkologické ochorenia. "Pomôže malej Ninke, ale aj iným deťom postihnutým týmto zákerným ochorením. Ninka má päť rokov a bojuje s leukémiou už druhýkrát.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Zavedenie generickej preskripcie podporuje viac ako polovica ľudí

Bratislava 29. marca (TASR) - Zavedenie predpisovania liekov na úrovni účinnej látky, teda generickú preskripciu, podporuje 57 percent občanov. Ako ďalej vyplýva z reprezentatívneho prieskumu GfK Slovakia, vyše 61 percent ľudí je presvedčených, že zavedenie tohto kroku prinesie úsporu ich výdavkov na lieky. "Napriek tomu, že ešte neprebehla dostatočne široká diskusia, sú poistenci pozitívne ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Trnavská Fakultná nemocnica znižuje stratu

Trnava 8. mája (TASR) – Vďaka úsporným opatreniam sa podarilo v tomto roku znížiť stratu trnavskej Fakultnej nemocnice (FN). Kým v roku 2010 vyrobilo zdravotnícke zariadenie mesačne zhruba mínus 450. 000 eur, od začiatku roku 2011 je to okolo mínus 250.