lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 3388 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

TRENČÍN: Chorobnosť v kraji mierne klesla, stále je však zatvorených 27 škôl

Trenčín 22. februára (TASR) – V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) nahlásili tento týždeň lekári 14.179 akútnych respiračných ochorení, čo je približne rovnaký počet ako v predchádzajúcom týždni. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne. Lekári nahlásili tento týždeň 3387 chrípkových ochorení, chorobnosť sa znížila o deväť percent.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Na návštevu lekára - špecialistu opäť bude treba výmenný lístok

Bratislava 31. marca (TASR) - Výmenné lístky od všeobecných lekárov k špecialistom sa od apríla obnovia. Do platnosti vstúpi novela zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá hovorí o opätovnom zavedení odporúčaní od všeobecného lekára s niekoľkými výnimkami. Výmenný lístok nebude potrebný k očnému lekárovi, psychiatrovi, gynekológovi, kožnému lekárovi a stomatológovi.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Meškanie jednej poisťovne potvrdzuje vraj nesystémovosť vyvlastnenia

Bratislava 7. mája (TASR) - Meškanie zavádzania unitárneho systému verejného zdravotného poistenia potvrdzuje podľa Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) nesystémovosť vyvlastnenia súkromných zdravotných poisťovní. Vláde preto odporúča časový posun využiť na prehodnotenie plánovaného projektu a vyzýva ju na dialóg. Podľa združenia je zrejmé, že proces vyvlastnenia neprinesie poistencovi nič, ...

Lekarne.sk

CLDZ: Gamblerom je na pomoc k dispozícii bezplatná linka 0800 800 900

Bratislava 14. júna (TASR) – Gamblerom, ktorí sa chcú vyliečiť zo závislosti na hraní hazardných hier je od 1. februára k dispozícii bezplatná linka 0800 800 900, ktorú obsluhujú odborníci z Centra pre liečbu drogových závislostí (CLDZ) v Bratislave od pondelka do piatku medzi 9.00 hod až 17.00 hod. Služby po telefonickej linke dosiaľ využilo 664 potenciálnych klientov. Ako uviedol na dnešnej ...

Lekarne.sk

PIEŠŤANY: Na Parkinsoniáde si zmeria svoje sily 158 parkinsonikov zo 4 štátov

Piešťany 3. augusta (TASR) – Stovky ľudí trpiacich Parkinsonovou chorobou si dnes v Piešťanoch zmerajú sily v športovom zápolení. Šiesty ročník medzinárodnej Parkinsoniády otvorila ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská. Podujatie tohto druhu sa koná na Slovensku po prvýkrát.