lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
Úvod Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

ZDRAVIE: Nemocnice sa s Union ZP nedohodnú, peniaze vracať nechcú

Bratislava 2. decembra (TASR) - Malé a stredné nemocnice odmietli upravený návrh Union zdravotnej poisťovne (ZP) na vrátenie príplatkov, ktoré im vyplácala počas roka. Podľa Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) tak doteraz zdravotnej poisťovni vypovedalo zmluvy 40 nemocníc a ďalšie pribudnú. Union ZP dostala zatiaľ 27 výpovedí.

B.BYSTRICA: Hygienici hlásia ďalšie nové prípady žltačky

Brezno 2. decembra (TASR) - V okrese Brezno zaznamenali hygienici tento týždeň ďalších šesť prípadov žltačky. Jednalo sa o tri dospelé osoby a tri deti. "Chorí bývali v lokalitách, kde bol už výskyt žltačky zaznamenaný," informovala hovorkyňa banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Mária Tolnayová.

KOŠICE: Minister zdravotníctva navštívil nemocnicu v Šaci

Košice 2. decembra (TASR) - Minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker navštívil dnes Nemocnicu Košice-Šaca, a.s., 1. súkromná nemocnica. S vedením nemocnice a predstavenstva AGEL SK absolvoval prehliadku nového operačného centra a špeciálnej magnetickej rezonancie. Informovala o tom tlačová hovorkyňa AGEL SK Marta Csergeová.

ÚVZ SR: Chorých v čakárňach lekárov naďalej pribúda

Bratislava 2. decembra (TASR) - Pacientov v ambulanciách lekárov naďalej pribúda. Počas týždňa nahlásili 46.195 akútnych respiračných ochorení (ARO) vrátane chrípky. Chorobnosť tak oproti predchádzajúcemu týždňu stúpla o 6,1 percenta.

BSK: Pediater bude mať svoju ordináciu už aj v Zohore

Bratislava 2. decembra (TASR) – Pediater, ktorý od začiatku októbra poskytuje lekársku starostlivosť v obciach Kuchyňa a Sološnica, otvorí v pondelok (5.12.) svoju ordináciu aj v Zohore. Detskí pacienti z tejto obce na Záhorí museli doteraz za lekárom dochádzať do Malaciek či Vysokej pri Morave. "Lekár Martin Salčík bude v Zohore ordinovať v pondelok a štvrtok od 07.00 h do 11.00 h, v utorok a...

Francúzsko: Na vtáčiu chrípku uhynulo 2000 kačiek

Paríž 2. decembra (TASR) - Francúzske ministerstvo zdravotníctva potvrdilo dnes výskyt vysokonákazlivej vtáčej chrípky na kačacej farme na juhu krajiny. Vírus H5N8 zapríčinil úhyn približne 2000 kačíc v jednom z fariem v departemente Tarn. V okolí postihnutého chovu vyhlásili trojkilometrovú ochrannú zónu, v ktorej platia sprísnené veterinárne opatrenia.

NITRA: Chladné počasie prinieslo v kraji nárast ochorení na chrípku

Nitra 2. decembra (TASR) – Sychravé počasie spôsobilo v Nitrianskom kraji nárast chorobnosti. S klesajúcou teplotou stúpol v 48. kalendárnom týždni počet akútnych respiračných ochorení. Celkovo ich Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre zaznamenal 7676.

ŽILINA: Fakultná nemocnica otvorila lekáreň s výdajom zdravotníckych pomôcok

Žilina 1. decembra (TASR) - Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline dnes ako prvá zo štátnych nemocníc otvorila nemocničnú lekáreň s výdajom zdravotníckych pomôcok. Podľa riaditeľa nemocnice Ivana Mačugu si úpravy v lekárni pred budovou detskej polikliniky vyžiadali náklady zhruba 17.000 eur. "Našou snahou je skvalitniť služby pacientom.

ZDRAVIE: Union ZP vypovedali zmluvy ďalšie nemocnice

Bratislava 1. decembra (TASR) - Počet nemocníc, ktoré vypovedajú zmluvu Union zdravotnej poisťovni (ZP), narastá. Podľa Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) dnes pribudlo osem výpovedí, ďalších desať má padnúť v blízkom čase. Celkovo tak najmenšej poisťovni na trhu vypovedalo zmluvy 39 nemocníc.

Prvý prípad vtáčej chrípky hlási aj Horné Rakúsko

Linz 1. decembra (TASR) - Prvý prípad vtáčej chrípky, respektíve prítomnosti vírusu H5N8 v organizme uhynutej čajky, hlásia z Horného Rakúska, konkrétne z Gmundenu, kde operenca našli bez známok života. Veterinári reagovali na tento prípad preventívnym rozšírením jestvujúcej povinnosti chovateľov držať hydinu pod strechou aj na okresy Gmunden, Vöcklabruck a Kirchdorf. V spolkovej krajine Horné...

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

Reklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.