lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
Úvod Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

WHO: V Severnej a Južnej Amerike boli oficiálne vykynožené osýpky

Washington 27. septembra (TASR) - Na americkom kontinente boli oficiálne vykynožené osýpky. Vyplýva to z dnešného vyhlásenia Panamerickej zdravotníckej organizácie (PAHO) a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Ide o prvý región sveta, kde sa podarilo eliminovať vysoko infekčný vírus, ktorý môže viesť k závažným zdravotným komplikáciám, ako sú oslepnutie či zápal pľúc.

MZ SR: Nová nemocnica v Bratislave môže stáť na Rázsochách alebo v Ružinove

Bratislava 27. septembra (TASR) - Nová univerzitná nemocnica, ktorá sa má postaviť v Bratislave, nebude stáť na Patrónke, ako s tým počítal PPP projekt predchádzajúcej vlády Roberta Fica (Smer-SD). Tá sa podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smer-SD) ukázala ako problematická. Uvažuje sa o lokalitách Rázsochy a Ružinov.

MZSR: Objednávanie k lekárovi za poplatok sa má obnoviť, po ordinačných hodinách

Bratislava 27. septembra (TASR) - Pacienti majú opäť dostať možnosť objednať sa k lekárovi za poplatok. Tú spolu s ostatnými poplatkami v ambulanciách zakázal vlani zákon, minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) ho chce teraz v inej podobe vrátiť. Pacienti by sa po novom mohli objednať mimo bežných ordinačných hodín.

MZ SR: Koncept oddlženia nemocníc chce T. Drucker predstaviť tento rok

Bratislava 27. septembra (TASR) - Koncept oddlženia nemocníc chce minister zdravotníctva Tomáš Drucker predstaviť ešte v tomto roku. Avizoval, že bude dvojfázové a nebude sa k nemu pristupovať paušálne. O podrobnostiach však nateraz šéf rezortu nehovorí, nechce dať priestor špekulantom.

Deň otvorených dverí pre ľudí so psoriázou bude 26. októbra v deviatich centrách

Bratislava 27. septembra (TASR) - Už dvanásty rok si celý svet pripomína 29. októbra Svetový deň psoriázy, chorobu, ktorá trápi na celom svete približne tri percentá ľudí. Charakterizuje ju svrbenie a bolesť kože, šupiny, popraskané a krvácajúce ložiská na koži. "Na Slovensku trpí psoriázou asi 200.

KOŠICE: Rodičom znevýhodnených detí bude pomáhať Centrum včasnej intervencie

Košice 27. septembra (TASR) – V poradí piate Centrum včasnej intervencie (CVI) na Slovensku otvorili dnes v Košiciach. Doposiaľ fungovali štyri v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a Žiline. "Je to centrum, ktoré bude zamerané na pomoc a podporu rodinám, ktorým sa narodí dieťa so zdravotným znevýhodnením, alebo výrazným rizikom zdravotného znevýhodnenia, ktoré môže plynúť napríklad z ...

HUMENNÉ: Potrebné informácie získa pacient v nemocnici na jednom mieste

Humenné 27. septembra (TASR) – Nemocnica v Humennom predstavila dnes nový koncept recepcie, ktorá má slúžiť pacientom a návštevníkom ako miesto prvého kontaktu. Zamestnanci budú poskytovať záujemcom informácie o prevádzke nemocnice, rozsahu zdravotnej starostlivosti jednotlivých oddelení a ambulancií, pomôžu aj pri orientácii v zariadení či pri riešení krízových situácií. Recepcia sa nachádza ...

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU: Nemocnica otvorí svoje dvere verejnosti

Bánovce nad Bebravou 27. septembra (TASR) - Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou otvorí po prvý raz svoje brány verejnosti. Hlavným cieľom podujatia, ktoré pripravila na 21. októbra od 10.30 h do 17.00 h, bude priblížiť preventívne zdravotnícke aktivity obyvateľom mesta a širokého okolia. Informovala Marta Csergeová, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, pod ktorej materskú firmu nemocnica patrí.

WHO: Deväť z desiatich ľudí žije v oblastiach so znečisteným ovzduším

Ženeva 27. septembra (TASR) - Deväť z desiatich ľudí na svete žije na miestach, kde znečistenie ovzdušia prekračuje limity stanovené Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Uvádza sa to v jej najnovšej správe, zverejnenej dnes v Ženeve. V situácii, keď v znečistenom ovzduší žije 92 percent svetovej populácie, je nutná rýchla akcia, zdôraznila María Neirová, riaditeľa odboru verejného ...

KORŇA: Leteckí záchranári transportovali 66-ročného muža do nemocnice

Korňa 26. septembra (TASR) – Leteckí záchranári zo Žiliny zasahovali dnes vo Vyšnej Korni v okrese Čadca, kde veľký kus dreva zavalil počas pílenia 66-ročného muža a zranil ho v oblasti nôh a panvy. TASR o tom informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková. Vrtuľník s posádkou pristál približne 50 metrov od miesta určenia, kde si lekár leteckých záchranárov prevzal do ...

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

Reklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.