lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, logopéd, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
Úvod Nastaviť stránku Lekari.sk Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

Lídri EÚ posilnili boj proti ebole miliardou eur

Brusel 24. októbra (TASR) - Vedúci predstavitelia Európskej únie sa v rámci prebiehajúceho zasadnutia Európskej rady dohodli na zdvojnásobení doterajšej finančnej podpory pre boj proti smrtiacej epidémii ebola v Afrike. Doterajších takmer 600 miliónov eur bude zaokrúhlených na jednu miliardu, potvrdil dnes predseda Európskej rady Herman Van Rompuy. "EÚ zvýši svoju finančnú pomoc na boj proti ...

ZDRAVIE: Nový zákrok prináša nádej pacientom s ochorením pažeráka - achaláziou

Trnava 24. októbra (TASR) – Vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trnave uskutočnili prvýkrát na Slovensku endoskopický zákrok uľahčujúci život pacientom, ktorí majú problémy s prehĺtaním. Ochorením achalázia trpí niekoľko tisíc Slovákov, ročne ich do evidencie gastroenterológov pribudne zhruba 50. Slovensko je po Česku a Rumunsku treťou krajinou východného bloku, kde sa perorálna endoskopická myotómia...

Starosta New Yorku potvrdil prvý prípad eboly v meste

New York 24. októbra (TASR) - Starosta New Yorku Bill de Blasio v noci nadnes potvrdil, že lekárovi Craigovi Spencerovi, ktorý sa nedávno vrátil do mesta zo západnej Afriky, diagnostikovali vírus ebola. Informovala o tom agentúra AP s tým, že ide o prvý prípad eboly v New Yorku. Podľa starostu nie je dôvod, aby sa obyvatelia mesta obávali.

Lekárovi v New Yorku diagnostikovali ebolu

New York 24. októbra (TASR) - Lekárovi, ktorý sa nedávno vrátil do New Yorku zo západnej Afriky, diagnostikovali vírus ebola, informovala dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na denník New York Times. Podľa neho ide o prvý prípad eboly v meste. Lekár, identifikovaný ako Craig Spencer (33), v rámci humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc pôsobil v Guinejskej republike, v jednej z troch ...

Lekára v New Yorku vyšetrujú na prítomnosť eboly

New York 24. októbra (TASR) - Amerického lekára, ktorý sa nedávno vrátil do New Yorku zo západnej Afriky, podrobujú vyšetreniu na možnú nákazu vírusom ebola, informovala dnes agentúra AP. Lekár mal horúčku a gastrointestinálne príznaky. Vo štvrtok ho prijali v nemocnici Bellevue.

V Mali potvrdili prvý prípad eboly

Bamako 24. októbra (TASR) - Africký štát Mali potvrdil vo štvrtok prvý prípad eboly. Podľa agentúry Reuters tak ide o šiesty západoafrický štát, v ktorom zaregistrovali nákazu. Malijský minister zdravotníctva Ousmane Kone v štátnej televízii oznámil, že pacientom v západnej provincii Kayes je dvojročné dievčatko, ktoré nedávno pricestovalo zo susednej Guinejskej republiky, kde ebola vypukla.

WHO "verí", že sa ebola nešíri cez hranice krajín postihnutých epidémiou

Ženeva/Londýn 23. októbra (TASR) - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dnes vyjadrila "uvážlivé presvedčenie", že vírus eboly sa zatiaľ neprenáša zo západoafrických krajín zasiahnutých epidémiou eboly do krajín, ktoré s nimi susedia. Námestník generálneho riaditeľa WHO Keiji Fukuda odpovedal reportérom na otázku, či sa v krajinách ako Guinea-Bissau či Pobrežie Slonoviny môžu vyskytovať ...

USA: Americký kameraman sa vyliečil z eboly, vrátil sa do Rhode Islandu

Providence 23. októbra (TASR) - Americký kameraman na voľnej nohe Ashoka Mukpo, ktorému diagnostikovali ebolu počas práce pre televíziu NBC News v Libérii, sa po vyliečení vrátil domov. Informovala o tom dnes agentúra AP. Mukpa (33) v stredu prepustili zo špeciálneho zariadenia v nemocnici v americkom štáte Nebraska a odletel na Rhode Island v spoločnosti svojej priateľky a otca.

Libanon nahlásil prvý podozrivý prípad eboly

Bejrút 23. októbra (TASR) - U Libanončana, ktorý pricestoval zo západnej Afriky, vzniklo podozrenie na ebolu a dnes ho umiestnili do izolácie v nemocnici v hlavnom meste Bejrút. Ide o prvý podozrivý prípad nebezpečného vírusového ochorenia v krajine. Tlačovú agentúru AP o tom dnes informoval libanonský minister zdravotníctva Wáil abú Fáúr.

MZ SR: Ministerstvo chce centrá integrovanej zdravotnej starostlivosti (2)

Bratislava 23. októbra (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva pokračuje v reforme primárneho kontaktu. Po zavedení rezidentského programu či rozširovaní kompetencií všeobecných lekárov predstavilo dnes koncept integrovanej zdravotnej starostlivosti. Chce tak zvýšiť počet všeobecných lekárov na jednom mieste v danom mikroregióne.

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

Reklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.