lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
E-shop Úvod Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

Nočné pomočovanie trápi i päťročné deti, karhaním sa to podľa lekárov nevyrieši

Bratislava 24. mája (TASR) – Lekára treba navštíviť, ak sa dieťa v noci pocikáva i po piatom roku života. U takto starých detí to nie je normálny jav, upozornila detská nefrologička Andrea Černianska. Môže to mať vplyv na ich sebavedomie, výsledky v škole či zaradenie sa do spoločnosti.

ZDRAVIE: Liptovsko-oravské lekárnické dni riešili problematiku ochorení obličiek

Demänovská Dolina 24. mája (TASR) - Viac ako 200 slovenských lekárnikov riešilo na siedmom ročníku Liptovsko-oravských lekárnických dní v Demänovskej Doline problematiku ochorení obličiek a ich farmakoterapie. Súčasťou stretnutia boli aj odborné workshopy zamerané na správnu prípravu liečiv a biochemické merania. Lekárnici spoznali obličky z pohľadu klinického biochemika a podrobne sa ...

AIFP:Zverejnené dáta o spolupráci lekárov s farmafirmami vrátia pacientom dôveru

Bratislava 24. mája (TASR) – Verejnosť má právo vedieť, aké vzťahy majú medzi sebou farmafirmy a lekári, preto informácie o ich spolupráci treba zverejňovať na webe. Myslí si to Miroslav Lednár z Asociácie inovatívneho farmaceutického priemyslu (AIFP). Súhlasí preto s novelou zákona platnou od tohto roka, ktorá to prikazuje.

SVIDNÍK: V kraji otvorili prvú psychiatrickú liečebňu pre chronických pacientov

Svidník 24. mája (TASR) – Psychiatrickú liečebňu pre chronických pacientov dnes otvorili vo Svidníku. V kraji doteraz absentovalo pracovisko tohto typu s lôžkami. Nová liečebňa v Nemocnici Svet zdravia vo Svidníku bude mať v zrekonštruovaných priestoroch 37 lôžok.

BRATISLAVA: Alergikov potrápi peľ z trávy či borovicovitých drevín

Bratislava 24. mája (TASR) - Alergikov v Bratislave potrápia v najbližších dňoch predovšetkým peľové zrná tráv, borovicovitých drevín a spóry vzdušných húb. TASR informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Lenka Skalická. V uplynulom týždni sa v ovzduší Bratislavy zaznamenali vysoké koncentrácie peľových zŕn borovicovitých drevín.

T.DRUCKER: Zdravotníctvo chcem tento rok dofinancovať čo najvyššou sumou peňazí

Bratislava 23. mája (TASR) - Koľko peňazí pôjde tento rok dodatočne do zdravotníctva, by sa mohlo ukázať v priebehu dvoch týždňov. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR o tom momentálne rokuje s Ministerstvom financií (MF) SR. "Mám ambíciu tam dostať čo najviac peňazí," povedal dnes minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) po rokovaní odvetvovej tripartity. Konkrétny zatiaľ nechcel...

KOMÁRNO: V nemocnici majú dve sestry s Bielym srdcom

Komárno 23. mája (TASR) - Dvom sestrám zo Všeobecnej nemocnice Komárno udelila v týchto dňoch Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek prestížne ocenenie Biele srdce. Získala ho Eleonóra Mészáros, ktorá sa už 31 rokov stará o detských, najcitlivejších pacientov v nemocnici. Za svoju prácu dostala ocenenie na celonárodnej úrovni v kategórii Sestra a pôrodná asistentka - manažérka.

NITRA: Leteckí záchranári ratovali vodiča, ktorý narazil autom do stromu

Nitra 23. mája (TASR) - Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Nitry zasahovala dnes dopoludnia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste medzi obcami Kamenín a Bruty v okrese Nové Zámky. Pomoc leteckých záchranárov potreboval 60-ročný vodič, ktorý po náraze do stromu utrpel poranenie hlavy, hrudníka a zlomeninu ľavého stehna. Po náraze si na okolnosti nehody nepamätal.

NKÚ: Prvé výsledky z kontroly nemocníc majú byť v lete

Bratislava 23. mája (TASR) - Prvé výsledky z veľkej kontroly nemocníc, ktorú realizuje Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ), by mohli byť známe v lete. Úrad si na začiatok posvietil na deväť univerzitných a fakultných nemocníc. Kontrola sa začala vo februári, skončiť sa má do konca júna.

R. SOBOTA: Nové kardiocentrum začalo s implantáciami kardiostimulátorov

Rimavská Sobota 23. mája (TASR) – Implantovanie kardiostimulátorov bude hlavným zameraním nového kardiocentra, teda pracoviska intervenčnej arytmológie, ktorého prevádzku spustila v máji nemocnica Svet zdravia v Rimavskej Sobote. Centrum bude ďalej realizovať aj základné elektrofyziologické vyšetrenia, základné katetrové ablácie, základné 3D elektroanatomické mapovanie arytmií a diferenciálnu ...

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

ReklamaReklamaReklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.