lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, logopéd, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
E-shop Úvod Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

ZDRAVIE: Nový urgentný príjem vo Vranove pomôže akútnym pacientom

Vranov nad Topľou 29. mája (TASR) - Vo vranovskej nemocnici Sveta zdravia pribudol nový urgentný príjem. Pracovisko s moderným zázemím chce poskytovať rýchlejšiu a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť o akútnych pacientov. Nový urgentný príjem pozostáva z troch príjmových ambulancií, a to chirurgickej, neurologickej a internej.

Juhokórejčan je prvým potvrdením prípadom MERS v Číne, nakazil sa doma od otca

Peking 29. mája (TASR) - Čína dnes oznámila prvý potvrdený prípad výskytu blízkovýchodného respiračného syndrómu (MERS) v krajine. Zistili ho u juhokórejského podnikateľa, ktorý ignoroval pokyny, aby zostal doma po tom, ako túto chorobu diagnostikovali u jeho otca, informovala tlačová agentúra AP. Čínska komisia národného zdravia a plánovania rodiny uviedla, že 44-ročný Juhokórejčan je v ...

ÚVZ SR varuje pred nebezpečnými farbami na tetovanie

Bratislava 29. mája (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásil do systému RAPEX kontrolný orgán vo Švédsku. Ide o farby a látky na tetovanie z USA, Izraela, Číny, Japonska a Nemecka. Podľa hlavného hygienika SR Ivana Rovného je možné, že sa tieto výrobky môžu nachádzať aj na Slovensku.

TRNAVA: Generálnu prokuratúru potešilo rozhodnutie vo veci piešťanskej nemocnice

Trnava/Bratislava 29. mája (TASR) – Generálna prokuratúra (GP) SR nemá zatiaľ písomné rozhodnutie Okresného úradu (OkÚ) v Trnave vo veci jej protestu voči zápisu štatutárneho zástupcu Nemocnice Alexandra Wintera, n. o., v Piešťanoch. OkÚ dnes informoval, že protestu vyhovel, čím sa ruší zápis z decembra 2012, kedy bola zapísaná ako štatutárka súčasná riaditeľka Mária Domčeková. Platným zostáva ...

Vietnam: Žena podstúpila 18 interrupcií v snahe splodiť syna

Hanoj 29. mája (TASR) - Príbeh Vietnamky, ktorá podľa vlastných slov bola po neúspešných pokusoch počať syna na 18 interrupciách, vyvolal dnes medzi užívateľmi internetu solidárne reakcie voči praktikám výberu pohlavia dieťaťa. Vládni predstavitelia však tvrdia, že tento zvyk už dosiahol v krajine znepokojujúcu úroveň. Tento týždeň sa žena objavila v televízii so zahalenou tvárou.

EÚ: Eurobarometer ukázal klesajúci trend spotreby tabaku v celej únii

Brusel/Bratislava 29. mája (TASR) - Spotreba tabaku v krajinách Európskej únie (EÚ) sa v porovnaní s rokom 2012 znížila o dva percentuálne body, avšak 26 percent obyvateľov EÚ stále fajčí. Vyplýva to z prieskumu Eurobarometra, ktorý dnes v Bruseli zverejnila Európska komisia (EK) pri príležitosti Svetového dňa bez tabaku pripadajúceho na 31. mája. TASR o tom informovala Ingrid Ludviková zo ...

ZDRAVIE: Chorôb z povolania vlani pribudlo

Bratislava 29. mája (TASR) - Chorôb z povolania a profesionálnych otráv vlani pribudlo. Po rokoch, kedy ich počet klesal na historické minimá, sa v uplynulom roku situácia otočila. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) zaznamenalo 373 prípadov, týkali sa 244 mužov 129 žien.

Herci a športovci budú bicyklovať na podporu boja s rakovinou u detí

Bratislava 29. mája (TASR) - Herci aj športovci sa chystajú na bicykloch zdolať viac ako 1000 kilometrov, aby podporili boj s rakovinou u detí. Do pedálov šliapne napríklad Ivan "Tuli" Vojtek, Michaela Čobejová, Jaro Beker či Ivan Jakeš. Akciu Na bicykli deťom organizuje občianske združenie (OZ) Deťom pre život.

ŽILINA: Chorobnosť v Žilinskom kraji stúpla o 4,2 percenta

Žilina 29. mája (TASR) – Chorobnosť v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) stúpla v 22. kalendárnom týždni v Žilinskom kraji v porovnaní s prechádzajúcim týždňom o 4,2 percenta, čo predstavuje chorobnosť 1243,64 chorých na 100. 000 obyvateľov. TASR o tom informovala Ľubica Kapasná z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline.

PIEŠŤANY: Protest prokurátora prešiel, M. Domčeková je zapísaná protiprávne

Piešťany/Trnava 29. mája (TASR) - Okresný úrad (OkÚ) Trnava, odbor opravných prostriedkov, vyhovel protestu prokurátora vo veci zápisu štatutárneho zástupcu Nemocnice Alexandra Wintera, n. o., v Piešťanoch. Týmto rozhodnutím sa ruší zápis z decembra 2012, kedy bola zapísaná ako štatutárka súčasná riaditeľka Mária Domčeková. Platným je zápis, podľa ktorého je štatutárom predchádzajúci riaditeľ ...

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

Reklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.