lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
Úvod Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

ZDRAVIE: Štátna VšZP očakáva na konci roka stratu vyše 280 miliónov eur

Bratislava 25. októbra (TASR) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP), ktorá je najväčšou na trhu, očakáva na konci tohto roka rekordnú stratu 283 miliónov eur. Štátna poisťovňa je v strate od augusta po tom, čo zreálnila tvorbu technických rezerv. Oznámil to dnes šéf VšZP Miroslav Kočan na základe analýzy od spoločnosti Deloitte Advisory.

PREZIDENT: Na dofinancovanie zdravotníctva pôjde 35 miliónov eur

Bratislava 25. októbra (TASR) - Štát dá na dofinancovanie zdravotníctva 35 miliónov eur. Sadzba poistného za štátnych poistencov sa na posledné dva mesiace v roku zvýši zo súčasných 4,3 na 4,96 percenta z vymeriavacieho základu. Vyplýva to z novely zákona o zdravotných poisťovniach, ktorú dnes podpísal prezident SR Andrej Kiska.

NRSR: Zdravotníci získali štatút chránenej osoby, útokov na nich je stále viac

Bratislava 25. októbra (TASR) - Zdravotnícki pracovníci budú lepšie chránení počas výkonu svojho povolania. Poslanci v parlamente im dnes totiž schválili štatút chránenej osoby, a to zákonom o uznávaní a výkone majetkového rozhodnutia vydaného v trestnom konaní v EÚ. Chránená osoba má vyššiu právnu ochranu.

BSK ešte nemá zdravotnú dokumentáciu z falošnej kliniky, obracia sa na pacientky

Bratislava 25. októbra (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) sa ešte nedostal k zdravotnej dokumentácii súkromnej kliniky Adelais Clinique v hlavnom meste, ktorá mala poskytovať plastické operácie bez povolenia. Jeho predseda Pavol Frešo sa mal s konateľom tohto zariadenia osobne stretnúť v pondelok (24.10.), no ten neprišiel. Kraj tak bude s klinikou komunikovať cez poštu.

Ženy sa vyrovnávajú mužom - v konzumácii alkoholu, píše lekárska štúdia

Sydney/Londýn 25. októbra (TASR) - V konzumácii alkoholu a súvisiacich problémoch sa ženy v ostatných rokoch výrazne priblížili mužom, uvádza štúdia zverejnená lekárskym časopisom BMJ Open, na ktorý sa odvoláva stanica BBC. Kým analýza údajov na vzorke ľudí narodených v rokoch 1891-2001 ukázala oveľa častejšie problémy s alkoholom u mužov, súčasnej generácii mladých žien sa tento rozdiel ...

Výskum ukazuje pozitívny vplyv športu sixball na deti s diagnózou ADHD

Budimír 24. októbra (TASR) – Nový slovenský šport sixball môže pomôcť deťom s poruchou pozornosti sprevádzanou hyperaktivitou (ADHD). Vyplýva to z prvých výsledkov výskumu zameraného na experimentálne overovanie účinnosti intenzívnej športovej činnosti na kvalitu kognitívneho fungovania žiakov prvého stupňa základnej školy. Do experimentu sa zapojili Základná škola (ZŠ) v Budimíre (okr.

V rimavskosobotskej nemocnici v minulom roku ošetrili vyše 12.000 pacientov

Rimavská Sobota 24. októbra (TASR) – Viac ako 12.000 pacientov ošetrili zamestnanci rimavskosobotskej Všeobecnej nemocnice Svet zdravia (SZ) počas minulého roka. Na ostatnom októbrovom zasadnutí mestských poslancov o tom v rámci informatívnej správy o zabezpečení zdravotnej starostlivosti v nemocnici informoval jej riaditeľ Ivan Mokrý. „Zrealizovali sme približne 3000 operačných výkonov a sme ...

V centrách pre biologickú liečbu psoriázy bude v stredu Deň otvorených dverí

Bratislava 24. októbra (TASR) - V deviatich centrách pre biologickú liečbu psoriázy v rôznych regiónoch Slovenska bude v stredu 26. októbra Deň otvorených dverí, kde sa pacienti s týmto nepríjemným ochorením budú mať možnosť poradiť s lekármi o možnostiach liečby. Odborníci v špecializovaných ambulanciách budú v tento deň od 08.00 h pripravení prijať záujemcov, ktorí sa chcú dať vyšetriť a ...

ZDRAVIE: Nemocnica v Starej Ľubovni uviedla do prevádzky nový CT prístroj

Stará Ľubovňa 24. októbra (TASR) - Ľubovnianska nemocnica, n. o., v Starej Ľubovni uviedla dnes do prevádzky nový CT prístroj. Zariadenie spolu so servisom nemocnica vysúťažila za necelých 710. 000 eur.

DFNsP: Lekári zvolili pri detských anorektikoch novú terapiu, spoločne si varia

Bratislava 24. októbra (TASR) - Detská nemocnica na bratislavských Kramároch lieči pacientov trpiacich na mentálnu anorexiu po novom. Vo vybudovanom dennom sanatóriu zvolili inú formu terapie ako doteraz. Deti si spolu s terapeutmi pripravujú jedlo, stolujú, rozprávajú sa a učia sa vybudovať si zdravý postoj k potravinám.

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

Reklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.