lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
E-shop Úvod Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

Výbor OSN dal Slovensku návrhy na zlepšenie života zdravotne postihnutých

Bratislava 1. mája (TASR) - Slováci by pri navrhovaní stavieb či dopravy mali viac myslieť na ich prístupnosť zdravotne postihnutým. Zvýšiť by sa mohol i počet kvalifikovaných tlmočníkov posunkovej reči pri poskytovaní verejných služieb a štát by mohol tiež posilniť podporu prechodu z chránených dielní na otvorený trh práce. Vláde SR to odporúča Výbor OSN pre práva osôb so zdravotným ...

ZDRAVIE: V B. Bystrici sa v uplynulých dňoch vyskytovalo enormné množstvo peľu

Banská Bystrica 1. mája (TASR) – Enormným výskytom peľových zŕn rozličných drevín a rastlín sa v uplynulých dňom vyznačovala zo všetkých slovenských miest hlavne Banská Bystrica. TASR o tom informovala Mária Tolnayová, hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici. Pod odbor lekárskej mikrobiológie tohto úradu spadá aj koordinácia peľovej informačnej služby v SR...

E. SIRACKÁ: Kým bude panovať britská kráľovná, nebudem môcť odísť z Ligy

Bratislava 1. mája (TASR) - Prezidentka Ligy proti rakovine (LPR) Eva Siracká dnes oslavuje 90. narodeniny. Mladých v hromadnej doprave nepoučuje a priznala sa, že za volantom používa nie príliš spoločenský slovník. Povinné návštevy mladých v koncentračných táboroch nemusia podľa nej priniesť želaný efekt a slovenské zdravotníctvo by sa malo viac starať o pacienta v priebehu jeho celej choroby.

Na Slovensku vznikajú vakcinačné diery a je to riziko, upozornili odborníci

Bratislava 30. apríla (TASR) - Slovensko sa v posledných rokoch zaradilo podľa odborníkov medzi krajiny so vznikajúcimi vakcinačnými dierami. Ide o regióny s nižšou mierou potrebnej zaočkovanosti. Môže to byť vstupnou bránou pre návrat ochorení, ktoré sa na Slovensku už dlhšie nevyskytovali.

VYŠNÝ SLAVKOV: Muž po páde zo štvorkolky utrpel vážne zranenie hlavy a ruky

Vyšný Slavkov 30. apríla (TASR) – Po páde zo štvorkolky utrpel dnes vážne zranenie 49-ročný muž. K nehode došlo okolo obeda v obci Vyšný Slavkov v okrese Levoča. Zranenia hlavy a ruky mu na mieste ošetrila posádka rýchlej zdravotnej pomoci.

NCZI:Spontánne potraty sú u žien častejšie,o dieťa prichádzajú najmä prvorodičky

Bratislava 30. apríla (TASR) - Ženy na Slovensku prišli vlani o dieťa v 22 percentách prípadov. Počet umelých prerušení v porovnaní s predchádzajúcim rokom klesol, spontánnych potratov lekári zaznamenali viac. Vyplýva to z najnovších údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

ZDRAVIE: V okrese Veľký Krtíš zistili lekári prípad hepatitídy typu A

Veľký Krtíš 30. apríla (TASR) – Prípad hepatitídy (žltačky) typu A nahlásili lekári tento týždeň Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) vo Veľkom Krtíši. TASR informovala hovorkyňa RÚVZ v Banskej Bystrici Mária Tolnayová. "Ide o deväťročného žiaka základnej školy, ktorého hospitalizovali na detskom oddelení tamojšej nemocnice pre gastrointestinálne ťažkosti, vysokú telesnú teplotu a...

ZDRAVIE: V Banskobystrickom kraji stúpol výskyt chrípky o osem percent

Banská Bystrica 30. apríla (TASR) – Zvýšenie počtu chorých na chrípku a jej podobné ochorenia (CHPO) o osem percent a len mierny pokles akútnych respiračných ochorení (ARO) o 3,3 percenta. Taká je podľa vyjadrenia Márie Tolnayovej, hovorkyne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici, situácia s ochoreniami v 17. kalendárnom týždni v rámci Banskobystrického kraja (BBSK...

NÚSCH: Stav premiéra sa zlepšuje, o ukončení hospitalizácie sa ešte nerozhodlo

Bratislava 30. apríla (TASR) – Hospitalizácia predsedu vlády SR Roberta Fica v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave pokračuje aj počas tohto víkendu. TASR to potvrdila hovorkyňa ústavu Dobroslava Krajačičová. Zdravotný stav premiéra sa podľa nej zlepšuje.

AVÍZO: E. SIRACKÁ: Keď vidím pôvodné stretnutia kotlebovcov, necítim sa dobre

Bratislava 30. apríla (TASR) - Hrôzy a následky druhej svetovej vojny by sa mali mladým neustále pripomínať, aby sa na ne nezabudlo. Povinné exkurzie do koncentračného tábora môžu ale u nich vyvolať opačný výsledok, ako sa očakáva. Povedala to prezidentka Ligy proti rakovine (LPR) Eva Siracká v rozhovore pre TASR.

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

ReklamaReklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.