lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, logopéd, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
E-shop Úvod Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

OSZZS: Z tepla dostalo dnes kolaps 136 ľudí, najviac prípadov bolo na východe

Bratislava 4. júla (TASR) - Z horúčavy dnes skolabovalo 136 ľudí. V porovnaní s piatkom (3.7.) je to nárast o 23 prípadov. Podľa informácií hovorcu Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Borisa Chmela museli zdravotníci pri kolapsových stavoch najčastejšie pomáhať v Košickom a Prešovskom kraji.

DONOVALY: Leteckí záchranári pomáhali zranenému 53-ročnému cyklistovi

Donovaly 4. júla (TASR) – Leteckí záchranári z Banskej Bystrice dnes v popoludňajších hodinách leteli na pomoc 53-ročnému mužovi, ktorý spadol z bicykla na cyklistickom chodníku medzi Donovalmi a Šachtičkami. "Cyklista bol po páde pri vedomí, utrpel poranenie hornej končatiny a mal tiež viacero tržných rán," informovala TASR hovorkyňa ATE Poprad Zuzana Turočeková. "Lekára leteckých záchranárov...

OSZZS: Z tepla v piatok skolabovalo 113 ľudí

Bratislava 4. júla (TASR) - Vysoké teploty vzduchu aj v piatok (3.7.) zamestnávali záchranárov. Tí pre kolaps pomáhali 113 ľuďom. Najviac prípadov, 32, bolo podľa hovorcu Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Borisa Chmela v Košickom kraji.

ŽILINA: Chorobnosť v Žilinskom kraji klesla o 21,1 percenta

Žilina 4. júla (TASR) – Chorobnosť v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) klesla v Žilinskom kraji v 27. kalendárnom týždni v porovnaní s prechádzajúcim týždňom o 21,1 percenta, čo predstavuje chorobnosť 845 chorých na 100. 000 obyvateľov. TASR o tom informovala Gabriela Košecká z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline.

BREZNO: Najlepšiu kvalitu vody na Kyslíkovej dráhe má Štefanov prameň

Brezno 4. júla (TASR) – Po oddychovej trase v Brezne, nazývanej Kyslíková dráha, je päť prameňov, no ako zistili odborníci z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici, nie zo všetkých je voda v poriadku. TASR o tom informovala hovorkyňa RÚVZ Mária Tolnayová. Odber vzoriek vody z prameňov sa uskutočnil v apríli tohto roka a všetky laboratórne vyšetrili v základných ...

Na abilympiádu na Zemplínsku Śíravu prišli účastníci zo štyroch krajín

Zemplínska Šírava 4. júla (TASR) – Medzinárodná súťažná prehliadka pracovných schopností a zručností ľudí s diagnózou skleróza multiplex (SM) sa dnes ráno začala na Zemplínskej Šírave. Na dvojdňovej tzv. abilympiáde sa zúčastňuje zhruba 150 účastníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska.

Muž (79) ako prvý v Kolumbii zomrel pomocou eutanázie s podporou vlády

Bogota 4. júla (TASR) - Sedemdesiatdeväťročný muž trpiaci neliečiteľnou rakovinou hrtana sa stal prvým Kolumbijčanom, ktorý legálne zomrel pomocou eutanázie s plnou podporou vlády. Informovala o tom tlačová agentúra AP. Ovidio González zomrel v piatok v západokolumbijskom meste Pereira po dlhých týždňoch sporov s lekármi a správcami nemocnice, ktoré sa týkali nariadenia ministerstva ...

Rakúsko: Viedeň varovala verejnosť pred víkendovými horúčavami

Viedeň 3. júla (TASR) - Pred horúčavami, ktoré na víkendové dni predpovedajú meteorológovia aj pre rakúske hlavné mesto Viedeň, varovali dnes tamojšie zdravotnícke úrady. Predovšetkým skôr narodeným, chronicky chorým, na pomoc odkázaným ľuďom a malým deťom odporúčajú nezdržiavať sa na slnku a konzumovať mnoho tekutín, najmenej dva-tri litre denne, pri fyzickej námahe viac. Konzumenti by sa ...

ZDRAVIE: Štát by mal podľa ANS za svojich poistencov platiť viac

Bratislava 3. júla (TASR) - Štát by mal podľa zástupcov stredných a malých nemocníc platiť na budúci rok za svojich poistencov, ako sú napríklad dôchodcovia či nezamestnaní, viac. Predstava Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) je platba na úrovni 4,35 percenta z vymeriavacieho základu. V súčasnosti je to 4,16 percenta.

ČR: MERS sa u pacienta nepotvrdil

Praha 3. júla (TASR) - Hlavný hygienik v Českej republike Vladimír Valenta dnes popoludní oznámil, že testy u pacienta s podozrením na blízkovýchodný respiračný syndróm (MERS) nákazu nepotvrdili. Ľudia, ktorí s mužom prišli do styku a boli umiestnení do karantény, teda môžu byť prepustení. Informoval o tom český spravodajský portál Novinky.

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

Reklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.