lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, logopéd, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
Úvod Nastaviť stránku Lekari.sk Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt

Denné správy

EÚ: Holandská humanitárna loď končí plavbu po krajinách západnej Afriky

Monrovia 24. novembra (TASR) - Holandská humanitárna loď končí plavbu po troch západoafrických krajinách, najhoršie zasiahnutých epidémiou eboly. Loď ešte na záver cesty zakotví v Libérii, kde odovzdá dodávky vrátane zdravotníckeho vybavenia. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na dnešné oznámenie Európskej únie.

RADÍME: Je obdobie chrípkovej sezóny, treba často vetrať a umývať si ruky

Bratislava 24. novembra (TASR) – Primerane sa obliekať, často vetrať a umývať si ruky. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje, že od októbra do konca apríla je obdobie chrípkovej sezóny, a preto treba dbať na prevenciu. Chrípka a akútne respiračné ochorenia (ARO), ktoré sa môžu v tomto čase rozširovať, sa okrem kontaktu s chorým človekom a infikovanými predmetmi prenášajú aj vzduchom...

Ministerstvo zdravotníctva: Tehotná Egypťanka zomrela na prasaciu chrípku

Káhira 23. novembra (TASR) - Egypťanka, ktorá bola v šiestom mesiaci tehotenstva, zomrela na prasaciu chrípku H1N1. Povedal dnes hovorca ministerstva zdravotníctva. Tridsaťjedenročnú ženu, ktorej meno nezverejnili, prijali do nemocnice 18. novembra s príznakmi chrípky a keď nereagovala na liečbu, presunuli ju na jednotku intenzívnej starostlivosti, povedal hovorca Hossam Abdel Ghaffar.

Francúzsko: Zdravotník OSN sa vyliečil z eboly a opustil nemocnicu

Paríž 23. novembra (TASR) - Zdravotníka OSN, ktorý sa zotavil z eboly, dnes prepustili z francúzskej nemocnice, informovalo ministerstvo zdravotníctva. Podľa agentúry Reuters zdravotníka, ktorého meno a národnosť nezverejnili, previezli letecky do Francúzska zo Sierry Leone a liečili ho vo vojenskej nemocnici Begin na východnom predmestí Paríža, v Saint-Mandé. Počet obetí eboly vzrástol do 18...

Švajčiarsko: Kubánsky lekár leží s ebolou na izolačke v Ženeve

Ženeva 22. novembra (TASR) - Zdravotný stav 43-ročného kubánskeho lekára, ktorý sa v africkej Sierre Leone infikoval vírusom eboly a ktorého v noci na piatok prepravili za mimoriadnych bezpečnostných opatrení do špeciálnej miestnosti izolačky infekčného oddelenia Univerzitnej nemocnice v Ženeve, je vážny, ale stabilizovaný. Vyplýva to z dnešnej informácie nemocničného zariadenia, ktorú ...

Mali potvrdilo nový prípad eboly a ďalšie dva podozrivé prípady

Bamako 22. novembra (TASR) - Západoafrický štát Mali dnes potvrdil nový prípad eboly a identifikoval dva ďalšie podozrivé prípady, čo vyvolalo obavy z ďalšieho šírenia choroby, ktorá už v krajine zabila najmenej päť ľudí. Informovala o tom tlačová agentúra DPA. Vláda dnes vo vyhlásení uviedla, že najnovší pacient bol umiestnený do izolačného centra, kde sa lieči.

V kačici-chrapke zo sererovýchodu Nemecka našli vírus vtáčej chrípky

Schwerin 22. novembra (TASR) - V organizme kačice-chrapky okresu Predpomoransko-Rujana na severovýchode Nemecka sa preukázala prítomnosť vírusu vtáčej chrípky. Ide tak o vôbec prvý prípad prítomnosti vírusu mimo fariem operencov. Informáciu priniesla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na meklenbursko-predpomoranský krajinský rezort pôdohospodárstva v Schwerine.

MONITOR: Premiér: Kto je spolumajiteľom Dôvery nevie ani SIS

Bratislava 22. novembra (TASR) - Ak Slovenská republika pôjde do odkúpenia či vyvlastnenia súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera, bude trvať na tom, aby bola odkrytá jej vlastnícka štruktúra. V dnešnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy to deklaroval premiér Robert Fico (Smer-SD). Spolumajiteľmi Dôvery sú finančná skupina Penta a cyperská spoločnosť Prefto.

BOJNICE: Petícia za zaradenie NsP do koncovej siete má viac ako 30.000 podpisov

Bojnice 22. novembra (TASR) - Už viac ako 30.000 ľudí podporilo petíciu za zaradenie Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach do koncovej siete poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a jej presun do zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR. Petičný výbor zatiaľ naďalej zbiera podpisy a plánuje tiež osloviť aj novozvolených starostov a primátorov v regióne, aby...

ZDRAVIE: Dlh zdravotníckych zariadení dosiahol na poistnom takmer 114 mil. eur

Bratislava 22. novembra (TASR) – Zdravotnícke zariadenia dlhovali Sociálnej poisťovni (SP) ku koncu októbra na poistnom takmer 114 miliónov eur. Od minuloročného decembra ich dlh narástol o 27,6 milióna eur. Vyplýva to z informácie o vývoji pohľadávok Sociálnej poisťovne (SP) pre vládu.

Zobraz stránku:
Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

Reklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.