lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica, klinika ... ale i pacient.
Úvod Pár slov Videá Lekari.sk Kariéra Registrácia Cenník Kontakt
  • Odporuč článok:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus

USA: Päťdesiatnikovi zo štátu Oregon diagnostikovali mor

Bend 15. júna (TASR) - Päťdesiatročnému mužovi v americkom štáte Oregon diagnostikovali septický mor, ktorým sa pravdepodobne nakazil, keď ho pohrýzla túlavá mačka.Päťdesiatnika hospitalizovali v nemocnici v meste Bend a jeho stav je veľmi vážny. Ide o piaty prípad moru v štáte Oregon od roku 1995, informovala dnes agentúra AP.Štátny veterinár Emilio DeBess uviedol, že mačka, ktorá muža pohrýzla, keď jej z úst vyberal usmrteného hlodavca, je už mŕtva. Miestne úrady podrobia jej telo dôkladnej pitve.Lekári po vyšetrení muža zistili, že sa nakazil patogénnou baktériou Yersinia pestis, ktorá v stredoveku spôsobila v Európe morovú epidémiu.S nakazeným mužom sa do kontaktu dostalo vyše desať ľudí, ktorým už predpísali antibiotiká.2 cve hy

Newsletter ikona Chcem dostávať novinky z portálu www.Lekari.sk

Prihlásenie
» Chcem sa zaregistrovať
» Zabudol som heslo

Ostatné

Linky (Slovensko) Linky (Česko) Linky (English) Partneri

www.Lekarne.sk

Reklama

Reklama
Portál Lekari.sk prevádzkuje spoločnosť:
EURONET SK s.r.o. | Právne vyhlásenie | Obchodné podmienky

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.